ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14556030
*
nr 1455 6030
Spegel
nutida, Bemålad, 127x96 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 09:33:23
1
100 kr
21/3 19:11:34
2
300 kr
21/3 19:50:58
3
200 kr
21/3 19:50:58
2
250 kr (Budbetjänt)
21/3 19:51:42
4
300 kr
21/3 19:51:42
2
300 kr (Budbetjänt)
21/3 19:52:14
4
350 kr
21/3 19:53:03
3
400 kr
21/3 19:57:17
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1455 6030
Spegel
nutida, Bemålad, 127x96 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 09:33:23 | 1 | 100 kr |
21/3 19:11:34 | 2 | 300 kr |
21/3 19:50:58 | 3 | 200 kr |
21/3 19:50:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/3 19:51:42 | 4 | 300 kr |
21/3 19:51:42 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/3 19:52:14 | 4 | 350 kr |
21/3 19:53:03 | 3 | 400 kr |
21/3 19:57:17 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27